הכתם

כתם. ל' משתדל בכל כוחו להסיר אותו. הוא משתמש במקל ארטיק. הוא די מצליח. מה שנותר מהכתם על מכנסיו מאחור הוא חושב שהטי-שירט שלו תסתיר.

השעה לא ברורה. ל-ל' יש שעה לבזבז עד שיגיע התור שלו אצל רופא. רופא חמוד. רזה עם פלקט גדול של "לד זפלין" על הקיר מאחוריו. ל-ל' לא אכפת במיוחד מה יהיה גזר הדין הרפואי. הוא מתקדם חזק במניין השנים. כבר קשה לו ללכת. להתכופף. לא עומד לו. כלומר, עומד לו רק עם ויאגרה שאחרי השימוש גורמת לו לכאב ראש.

אסור לו לאכול שווארמה, קבב, מעורב ירושלמי. אבל השווארמיה בפינת הרחוב מצטיינת בשולחנות וכיסאות. שם יוכל לשבת ולחכות לשעת התור. כמובן שהוא לא ייגע בשווארמה. הוא קונה אחת בפיתה, גם בקבוקון מים. כעת יש לו זכות שם לשבת לשולחן.

יושב. אם לרופא היו בשורות טובות, יהיו לו פחות או יותר עוד עשר שנות חיים בריאים. כבר לא יהיו לו ילדים. כנראה גם לא אהבה מרעידת שחקים. במקרה זה יוכל להגשים את חמשת החלומות שעוד לא הגשים: לנסוע לאיסלנד, ארץ שמכשפת אותו, לאירלנד, שם גר סופר מתח אותו הוא מעריץ: ג'ון קונולי, לראות הופעה של טוני וויקפורד ("סול אינויקטוס") אקס "מוות ביוני" ולראות משחק של קבוצת הכדורגל האיטלקית "לאציו" אותה הוא אוהד.

השעון פועם.

ל' מסתכל במכוניות שעוברות בכביש. בכל אחת יושב איש. כולם נראים הפוך ממנו: נקיים, לבושים יפה, ממהרים לעבודה. ל-ל' אין עבודה כבר 14 שנים. הוא חי מחלומות, ממוזיקה, מקריאה, מפחד למות, לפעמים הוא קונה בזול שקיות שמכילות X ומוכר אותן ביוקר.

נו, כמעט עברה שעה. ל' קם, לוקח את עצמו ואת שקית הניילון שכל כך איתו עד שהפכה לחלק ממנו וניגש למרפאה. לרופא.

הוא מצליח להידחק בין עשרות, אולי מאות האנשים שסביב. מהשוטרים שסביב. צוותי טלביזיה כבר במקום. הוא עולה במדרגות. מתקרב לחדר הרופא. גוויית הרופא עוד מוטלת בחדר. לא טרחו לכסות אותה. מסביב המון דם. הפצעים שהסכין השאירה בגופת הרופא נראים שחורים. אף אחד לא רואה את כפות הידיים של ל' שמוכתמות בדם. הו, מה רטוב הוא דמו של הרופא. הרופא שתמיד ארגן והיה נוכח כשקשרו את ל' למיטה, הצמידו לו את המכשיר לרקות, והכניסו לפיו בד מלופף כדי שהטיפול בהלם החשמלי לא ירסק את שיניו של ל'. ל' חייך לעצמו כאשר נזכר במבט המופתע של הרופא כשל' התחיל לדקור אותו. אחד השוטרים זיהה אותו "אתה לו ריד" אמר. לו הושיט לעבר השוטר כף יד אדומה מדם. אחר כך סגר אותה לאגרוף והרים את האגרוף למעלה.

scan0004 (3)

סגור לתגובות.