התקווה

מציל אותי מהתאבדות. הבלוג שלי. בבית חולים, שניה לפני שימוש מכוון במזרק נגוע, העלתי אותו בסלולרי. אומר לי: "קובי יכול לכתוב יפה ביותר". מעולם לא רציתי לכתוב טוב. כל טמבל יכול לכתוב טוב. הרי הארץ מוצפת בסדנאות כתיבה שם לומדים את זה. רציתי לכתוב אחרת. לקנאת רבים בברנז'ה – הצלחתי. למה אין סדנאות בהן לומדים לכתוב אחרת? כי מי שמעביר אותן לא מסוגל להיות מקורי. הוא פוחד מלכלוך. מחפש סטריליות. אבל איך אמר לו ריד: "הזבל שלי יותר טוב מהיהלומים של האחרים". בעוד שקולגות שלי בכתיבתם חולמים לעשות משהו דומה ל"מאיה" של שלום חנוך אולי השיר הנקי ביותר ברוק הישראלי, אני הולך על "סאלי לא יכולה לרקוד" של לו ריד או "לכופף את יד הגורל" של "סייקיק טי.וי". וגם על מה שקורה במועדון התל אביבי (רחוב הגדוד העברי 5) "הצימר". הלבן שלי הוא לא מדים של רופאים / אחיות בבית חולים.

"הצימר" הוא כוס סדוקה (זו מחמאה) מלאה עד גדותיה בדמעות / זיעה שנפלו מפניו של לו ריד כשבנה את שיר המופת שלו "אוקיינוס" שגירסה מצ'וקמקת אבל יפהפייה מופיעה באלבום הסולו הראשון "לו ריד". הנוזל עושה כוויות. אבל רוק טוב תמיד היה הפוך ממשקה צונן, טעים, ביום חם. ב"צימר", אפילו בימי שרב, כשהמאווררים הענקיים או משהו שדומה להם מקולקלים, הכנפיים שלהם ירימו אתכם לגובה כזה שיתר מועדוני הרוק בתל אביב לא מסוגלים להרים. והקול / הכל תמורת עשרה שקלים!

הנה רעיון שבא לי עכשיו: לכתוב בצוואה שלי שמי שיירש את התקליטייה שלי יתחייב לחרוט על המצבה שלי את המילים: "קובי אור: נרצח בנסיבות רומנטיות". רואים עד כמה הכנפיים במאווררים ב"צימר" עושות דימיון רחוק?

לסופר הפורטוגלי פרננדו פסואה שמת בגיל 47 משימוש מכוון במזרק נגוע יש שורה מהממת: "אני כותב ומערסל את עצמי כאם מטורפת המערסלת את בנה המת". זהו. אלה ה-מ-י-ל-י-ם. אלה צריכים להיות הצלילים של מוזיקת רוק נאותה. כאלה תפגשו ב"צימר". לא רק צלילים כאלה. גם אנשים כאלה. הנה: מופיעה שם להקה בשם "א.י.ל.ה" הלהקה הכי מכשפת, הכי פוליטית, הכי אקסטטית, הכי לא עושה חשבון, הכי טובה, הכי מאתגרת מבחינה רוחנית, הכי רצינית בארץ, שגבריאל בן חורין, הסולן שלה, מרוב שהוא מתאר טקסי הלוויה, בעצם מתאר תינוק בא לעולם. עולם שצריך להרוס ולבנות מחדש. לכן, בעצם, הוא שר המנון של תקווה.

בשנה האחרונה קורה משהו אחר ב"צימר". הקהל הוותיק מימי ה"צימר" הראשונים פוחת. עוד ועוד המקום "נכבש" על ידי צעירים מאוד, שיותר מלשמוע מוזיקה באים לעשות דברים מעבר למוזיקה. כמו להכיר בחורים / בחורות. לרסק את הבדידות של אנשים מאוד רגישים, וה"צימר", בניגוד למועדוני רוק אחרים, תמיד היה מלא אנשים רגישים מאוד. חלקם עתירי קעקועים, חולצות להקות שאין צ'אנס שתגענה ל"בארבי". אני, שהולך ונופל ומתחרש, שמילים יותר ויותר מעוורות אותי, שומע את דפיקות הלב שלהם / שלהן. כשהם מנסים להפסיק את בדידותם. זה חשוף. זה מרגש.

כעת מתחילה ב"צימר" סדרה חדשה: "ערב בודדים". הכוונה להופעות סולו של מי שבדרך כלל מופיעים כצמד, שלישייה, רביעייה וכו'. זה יותר חשוף, יותר מרגש.

"מיאו מיאו" משמיעים החתולים שמסתובבים ב"צימר". ומבקשים ליטוף, תשומת לב. "שלום. מה נשמע?" משמיעים הצעירים שמסתובבים במקום ומבקשים ליטוף, תשומת לב.

כשאראה בפעם האחרונה בחיי את הגשם, סוף סוף אבין שטיפות הגשם הן עלים שאלוהים תולש מהשמיים, עלה אחר עלה, ולוחש, תולש ולוחש: "אני אוהב את בני האדם", "אני לא אוהב את בני האדם", "אני אוהב…", "לא אוהב…".

אני לא אלוהים ואפילו לא כותב באופן אלוהי. בבלוג שלי אני לא פונה לאלוהים אלא לבני אדם. כן, אפשר להתפלל לבני אדם, לא רק לאלים. אני אוהב כמה בני אדם. אני זקוק לכמה מהם. הנה, תראו:

scan0001 (6)

סגור לתגובות.