יד שבורה

I don't give a fuck. לא אכפת לי שהשירים באלבום האחרון של "מוטורהד" "bad magic" נשמעים דומים. לא אכפת לי שלמי קילמייסטר הזמר נשמע כאיש זקן שוויתר על חלומותיו, שכבר שכח שגם אלוהים לפעמים התבונן בתשוקה בנערי המקהלה בכנסייה. לא אכפת לי שהמתופף עושה בכל שיר אותם שטיקים. שסולו גיטרה לא יותר מבסדר. ציון 6 מתוך 10. לא אכפת לי שהתמלילים סתמיים. שהרעש בשירים הוא סתמי. הרי להקות כמו "סטרובינג גריסל" ו"סוניק יות'" בשיאן הראו / השמיעו שרעש יכול להצית חוויות הרבה מעבר לגבול ההזיה. שרעש יכול לעשות פילוסופיה שרחוקה מפילוסופיה בגרוש.

לא אכפת לי שהביצוע באלבום הזה ל"סימפטיה לשטן" של הסטונס עייף, ווזליני.
אבל אכפת לי, אכפת מאוד ששתי הבנות התאומות שלי, "דמעה" ו"קדיש" שעדיין לא מלאו להן 16, אמרו לי: "אי אפשר להזדיין כמו שצריך כשהאלבום הזה נשמע ברקע".

התיפוף והסולואים בגיטרה לא כאלה מהממים פה שאטרח להציג לכם ולי שאלות כמו: "מה ההבדל בין סולו הגיטרה / תופים בשיר הראשון לשיר השישי?".

כן. דפיקות. על המתופף הקודם של "מוטורהד" פיל "אנימל" טיילור (בתצלום למטה) שמת ב-11 בנובמבר השנה בן 61, אמר לארס, מתופף "מטאליקה": "בשיר הנושא באלבום ישן של 'מוטורהד' – 'אוברקיל' טיילור עושה דברים מדהימים ששינו את כל גישתי לתיפוף". משפט זה גרר אותי להקשיב לתיפופים של "אנימל". עוד ויותר. למה בדיוק התכוון לארס? מומלץ שגם אתם תעשו את זה. אולי לא תגלו את אלוהים, אבל תגלו מה אפשר לעשות בשתי ידיים חוץ מאשר לחבק, להכות, להרוג, או לא לעשות כלום. גם זה תפקיד האמנות, לא?

מה שפיל טיילור עושה בשיר "קפריקורן" באלבום "אוברקיל" זה לא תיפוף. זה מזבחות עטופים בעור אדם שנופלים מהשמיים. לשימושכם. היי אנשים, את מי הקרבתם היום למען הרעיונות שלכם?

לעשות חזק בידיים. בתקופה אחת טיילור שבר יד אבל סרב להפסיק לנגן: בהופעות קשר את מקל התיפוף בחוט פלדה לידו המגובסת. כך צריך לנהוג מוזיקאי רציני. כמה מוסיקאים ישראלים אתם מכרים שמוכנים לשבור את הראש ואת הידיים כדי להגיע למשהו חשוב יותר מכסף / פרסום? כמה עיתונאי רוק כאלה אתם מכירים? אשאל שוב, כי אולי לא הבנתם: כמה מוזיקאים ישראלים ועיתונאי רוק אתם מכירים שהיו נוהגים כך? זה כמו למצוא כיפה / תפילין במסעדה סינית. הו, מסעדה סינית. הנה תרגמתי שיר סיני של טו פו על יד שבורה:

"עץ הצפצפה של שכני מניע את ענפיו הרכים
בחן כנערה בת
חמש עשרה. אני עצוב
הבוקר הרוח הפראית
שברה את הענף הארוך שלו

scan0001 (10)

סגור לתגובות.