מקסימום

אתם התמרקתם לקראת הופעת "מינימל קומפקט" ב"בארבי". אבל ב. מ"אנסמבל מיתר" ואני מפרקים את הביצוע של ברוניסלב הוברמן לקונצ'רטו לכינור ותזמורת של בטהובן. הקלטה מ-1934. גאורג סל, המנצח, צדק כשאמר: "בפרק השני הוברמן כבר ראה משרפות מעל אירופה. הריח את צחנת בתי הזונות שמילאו את ברלין באותו זמן. את זיעת הגידולים הפאשיסטים. ובביצוע הזה הוא הביע את זה".

1934. זה לא ביצוע מינימאלי קומפקטי. זה ביצוע שנושא את צליל הכינור והתזמורת לכל כך הרבה רעיונות שהם מעבר, הרבה מעבר לתווים. זה ביצוע גאוני. קל להשיגו. חפשו במחלקת המוזיקה הקלאסית בחנות "דיסק סנטר" בתל אביב. אל תגידו שקובי שלח אותכם. תגידו שאהבת מוזיקה באמת גדולה שלחה.

את רגלי המתכת שלי אני מביא ל"הירקון 70 – חללית". מקום יפה, שם פעילות תרבותית משמעותית: ויכוחים פוליטיים, ספרות, אמנות פלסטית. חנין זועבי נכחה. בחודשים האחרונים אני מראיין שם לטלוויזיה האינטרנטית של המקום. את אורי דרומר ("דורלקס סדלקס"), מיכל ספיר ("אפור גשום"), הצלם רונן ללנה, "רפיוז טו דיי" – אבנר אלטמן, את הפה מפיק המרדנות של גבריאל בן חורין מ"א.י.ל.ה.", נתי אורנן, בועז כהן, יוסי מר חיים. אם יוסי מר חיים יכתוב פעם מוזיקה לשירי איציק מאנגר, היידיש תהפוך לשפת המלאכים.
בקרוב תוכלו לראותם.
אני חושב שהבאתי לשם מולוטוב תרבותי. אי אפשר לרקוד כששומעים ראיונות כאלה. אלה לא הופעות ב"קיסריה". זו יותר קינה על מדינה שגידולים פאשיסטים מתפשטים בה. מדינה בת צחנת אמנים – זונות שמוכרים עצמם תמורת פרסום / כסף – ענקית. המשרפות (הקרמטוריום) בתכנון. אתם לא מריחים / רואים?

מה אומר השם צ'כוב לתשעים אחוז ממצביעי הימין? מה אומר להם השם "הוברמן"?
מה הם אומרים לכם?

פוגש בסמי בירנבך, זמר "מינימל קומפקט" בחנות "האוזן השלישית". הוא מחפש וויניל מסוים של קווין איירס, הרוקיסט האנגלי המופלא מהבודדים שלא מכרו עצמם לאל הכסף. אני מראה לו תקליט נדיר של בוייד רייס (Boyd Rice), רוקיסט- נוייזיסט אמריקאי לו דעות חריגות שעושה גם מוסיקת פופ רכה, מתערסלת. הנרי רולינס אמר לי כשהיה פה: "פגשתי בו. הוא לא פאשיסט. הוא רוצה לנער מוחות מאזינים מפונקים שחושבים שפופ / רוק הם מדרגות לגן עדן של התחמקות ממציאות קשה". אני מכיר התבטאויות של בוייד בעל פה ובכתב. יודע עם מי הוא משתף פעולה.

קורים מאמצים להביא את בוייד, שגם קורא לעצמו NON (ראו תמונה למטה) להופעה בארץ. תבינו, בוייד משתמש במברשת השיניים של השטן כדי להרעיל את השטן. אפשר לעשות את זה. רעש, וגם שקט, בדיוק כמו בגדי עור עבים או חולצות פרחוניות דקות, יכולים להסתיר ציאניד. בוייד רייס הוא המדרגה הצרה שמוליכה מציניות לציאניד. חבל שאנו צריכים להביא מחו"ל אמן עם פה נושך. כי פה נדיר למצוא אמן שילמד אתכם לפתוח פה: "סותמי פה, זונות, ראו: הוזהרתם. למדו ממני לשבור שתיקה".

פעם חלמנו שתהיה לנו מדינה שמקרני השמש שלה נתקין מחטים שלא תחלדנה לעולם למזרקים בהם אנו משתמשים. חלום שנשבר.
-</div
קובי non 001

סגור לתגובות.