המזבח

לא מאמין שאתם מקשיבים טוב לקול המים כשאתם מפעילים את מי אסלת בית השימוש. או כשאוטו זבל עוצר בבוקר ליד ביתכם ושופך את פח הזבל שלכם לתוכו. חבל. אם תקשיבו (גם זה סוג של מוזיקה) אולי תלמדו להיפטר מהרבה דברים (כמו האגו) שמפריעים לכם לחיות נכון. ב-1979 קם הרכב הרוק האנגלי SKIDOO 23. הוא קיים גם היום. האלבום הראשון שלו "שבעה שירים" יצא ב-1982. נכנס ישר למקום ראשון במצעד אלבומי האינדי. השתתפו בהפקה אוריג' וקריסטופרסון מסייקק טי.וי. ברשת תמונות שלהם וקטעי מוזיקה. מומלץ לראות.

האלבום The Culling is Coming הוא השני שלו. הוקלט ב-1982. לפני 40 שנים. תארו לכם בוקר מוקדם ושקט ביום שבת, ומבניין רחוק אתם שומעים מישהו מפעיל את מי אסלת בית שימוש. צליל שמעורב במילמול הפרידה הכפויה של כוכבי הלילה. או שאתם מסוגלים (אני מקווה) לשמוע קול אמבולנס ריק, בלי נהג / חובשים / חולה בתוכו, שעומד שותק בחניה. כן. יש לו קול משלו. אגב, כשקובי מתחיל להתפייט כדאי להזמין אמבולנס. כך נשמעת המוזיקה באלבום היפהפה הזה. הרכב הלהקה כלל את ג'וני ואלכס טרנבול, פריץ קטלין וקארנט 93.

הצלילים (המוזיקה) יפהפיים. כלי הנגינה פה הם גמלאן, תופים, חליל מהמזרח הרחוק, וטייפ. לקטעים שמות כמו "אהקאלה" ו"ריפוי (לאנשים חזקים)". הכל הוקלט בקולג' דארקינטון ובהופעה חיה בפסטיבל "וומאד". נערך באולפן. זו מוזיקה שמרוב שהיא ריקה מכל תוכן (או ריקה מקול תוכן) היא מלאה בתוכן. בתוכן שהוא כל כך רחוק ממכם, עד שהוא מזכיר את הרגעים בהם ראיתם, כשטיילתם בדרום אמריקה, בפעם הראשונה, את המזבחות בהם הקריבו התושבים העתיקים בני אדם. ובעצם, וזה מה שחשוב, המזבחות עליהם איבדתם את חייכם. את עצמכם. אובדן מבורך, אם תחשבו לעומק.

אחרי שאני מקשיב לאלבום הזה, אני מקשיב ליצירות הרוקיסט האנגלי דייב אדמונד. למה? ככה.

סגור לתגובות.